Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtros projektas

Mokykla 2017-2018 m. m.

dalyvauja projekte „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“, kurio metu 1-10 klasių mokiniai dalyvaus 6 nemokamose edukacinėse programose.

 

 

 

 

 

 

 

2017-11-09 mokyklos 2,3,4 klasių mokiniai išvyko į Lietuvos edukologijos universiteto oranžeriją, dalyvavo edukacinėje programoje „Tropiniai ir subtropiniai augalai“.

Programos tikslas – ugdyti motyvuotą mokytis asmenį, gebantį pažinti tropinio, subtropinio klimato juostos augalus, žinantį jų svarbą žmogui, mokantį prižiūrėti ir auginti subtropinio, tropinio klimato augalus, skatinti domėtis ir mylėti gamtą. Tropinio, subtropinio klimato juostos augalai yra mažai kam pažįstami, dažniausiai tik iš nuotraukų, tačiau yra labai įdomūs savo sandara. Mokiniai turės galimybę gyvai susipažinti su Vytauto Didžiojo universiteto Kauno botanikos sode ar Lietuvos Edukologijos Universiteto oranžerijoje augančiais augalais, išgirsti apie jų reikšmę žmogui, medicinai ir pramonei.

**

Spalio 19 d. 2-4 klasių mokiniai  dalyvavo edukacinėje programoje  Pilies muziejuje Klaipėdoje.  Mokiniai susipažino su archeologo profesija ir darbo įrankiais, apžiūrėjo senovinius piliavietės radinius, šaudė iš lankų, išbandė senuosius ginklus – kardus.

3

**

Spalio 13 d. 8-10 klasių mokiniai vyko į Energetikos ir technikos muziejų Vilniuje.

Edukacinėje programoje mokiniai susipažino su tokiais technologiniais dalykais:
– Autentiška dar neseniai veikusios elektrinės įranga,
– Garo katilais, turbinomis, generatoriais, kondensatoriais ir sudėtingais vamzdynais,
– Vėjo ir saulės jėgainėmis, alternatyviąja energetika,
– Veikiančiais Kruonio hidroakumuliacinės ir Ignalinos atominės elektrinių maketais,
– Pramonės šakomis – amatais, tekstilės, stiklo, popieriaus, skaičiavimo mašinų ir lazerinėmis technologijomis,
– Interaktyvia ekspozicija – moksliniais metodais, technikos išradimais.
Edukacinio užsiėmimo metu mokiniai interaktyvių eksponatų pagalba susipažino su įvairiais fizikos reiškiniais: šviesa, energija, jėgos perdavimu, magnetiniais laukais, garsu, elektra ir t. t. Jie galėjo pasisverti mėnulyje, sukurti elektros grandinę ir išbandyti dar daug įdomių reiškinių, kartu prisiminti fizikinius dėsnius ir jų taikymo kasdienybėje pavyzdžius. Ši edukacinė veikla sužadino mokinių smalsumą, kūrybiškumą, norą pažinti bei mokytis.

**

2017-10-09 vyko pirmoji edukacinė išvyka į Verkių ir Pavilnių parką, Pūčkorių atodangą. 5-8 klasių mokiniai dalyvavo  edukacinėje programoje „Orientavimasis gamtoje“, kurios metu mokėsi greitai priimti sprendimus kebliose situacijose, pažinti savo kūno pojūčius, stebėti gamtos ženklus, pažinti gamtą kaip vientisą organizmą, atskirti biotopus ir pažinti kiekvieno jų požymius, įgijo pagrindinius išgyvenimo gamtoje įgūdžius. Mokinius lydėjo anglų kalbos mokytoja Ieva Linkevičienė ir biologijos mokytoja Vilma Lučinskienė.

**

Gruodžio 7 d. 7, 9, 10 klasių mokiniai vyko Į Vilniaus Technologijos ir Dizaino kolegiją, kurioje dalyvavo edukacinėje programoje „Interaktyvus dizainas ir technologijos. Užsiėmimo tikslas – supažindinti mokinius, kaip yra kuriami išskirtinio dizaino, paskirties ir funkcionalumo daiktai bei paskatinti bandyti juos kurti patiems. Mokiniai susipažino su interaktyvaus dizaino pavyzdžiais, jų kūrimo bei gamybos užkulisiais. Gilinosi į interaktyvių objektų kūrimo technologijas.